Aktuality / Známe výsledky Arnold Classic Europe!

Jak si vedli čeští a jiní závodníci na jednom z důležitých turnajů? Tak na to se podíváme právě v tomto článku. V tomto tradičním turnaji dostali prostor jak amatéři, tak i profesionálové. Každý závodník tak měl šanci získat pěkné umístění, i když se věnuje kulturistice pouze ve volném čase.

V prvé řadě je nutno poznamenat, že zástupci kulturistů mezi amatéry bojovali nejen o medaile, ale také o profesionální karty, které dle pravidel mají připadnou třem nejlepším závodníkům v kategoriích physique mužů, klasické kulturistice mužů, kulturistice mužů, physique žen, fitness žen, bodyfitness žen, bikiny fitness žen, wellness fitness žen, classic physique mužů a muscular physique mužů.

Českých zástupců bylo opravdu mnoho a jejich úspěchy byly značné. Již v prvním dni se jim podařilo získat celkem pět medailí. Například Martin Dráb získal zlato i absolutní vítězství v kulturistice masters. Zlatým písmem se zde zapsal i Richard Bilík, když vyhrál zlato v klasické kulturistice masters a stříbro v classic physique masters i klasické kulturistice mužů do 180 cm. Bronz pak přidal do své sbírky Michal Sitter v kulturistice masters od 40 do 44 let.

V rámci soboty se pak mohla česká výprava radovat z osmi cenných kovů. Opět se radoval Martin Dráb, který získal absolutní vítězství v kulturistice mužů. Dvě zlaté medaile pro sebe ukořistila Veronika Rynešová, a to v kategoriích bodyfitness masters ani v bodyfitness žen nad 163 cm. Stříbrnou medaili získali Aleš Trpišovský (kulturistika mužů do 85 kg) a Petra Lacinová (bodyfitness žen do 163 cm). S bronzem pak odcházel Petr Tejkl, který se prosadil v kulturistice juniorů, dále se mohl z třetího místa radovat například Antonín Téma (kulturistika mužů do 95 kg) a Jan Fobl (kulturistika mužů nad 95 kg). A to je pouze zlomek výher.

Pokud chcete udělat stejnou formu, jako výše uvedení atleti, poraďte se s našimi odborníky přes výživu. Také nezapomeňte sledovat aktuality, kde naleznete zajímavé informace z oblastí kulturistiky.