Aktuality / Sváteční výživa

Mnoho z atletů řeší svou výživu velmi striktně, a to dokonce i přes samotné svátky. Jenže právě to je čas, kdy si mohou amaterští sportovci odpočinout a získat novou sílu a dopřát si i tak chutné „zakázané ovoce“. Cukroví, šťavnatá kachna nebo bramborový salát a jiné pochutiny. To vše se objeví u atleta na stole v období od Štedrého dne až po Silvestr.

Dnešní článek bude spíše psychologickým pomocníkem, což je další důležitý faktor pro každého atleta. Pokud se dotyčný celý rok zdokonaluje v posilovně a dodržuje svou stravu svědomitě. Tak přes Vánoce není problém okusit vše, co stůl může nabídnout. Samozřejmě existují desítky receptů, díky nimž můžete zůstat lehce ve svém kalorickém rozsahu, ale to není zábava.

Jednou ročně je potřeba vydechnout. Tímto promlouváme především k těm, kteří se kulturistikou neživí. Profesionální sportovci mají často v novém roce závody i třeba na konci ledna a v takovém případě je holdování cukroví, opravdu sporadické. Ti, kteří to však takto nemají, mohou vesele ochutnávat vše, co je k dispozici.

S blížícím se Silvestrem také doporučujeme odcvičit nejlépe dva dny předtím, jelikož alkohol oddaluje regeneraci. Pokud tedy budete slavit se vším všudy, cvičte letošní rok nejpozději ve středu. Když tak učiníte v přímo ve čtvrtek, tak z toho cvičení moc nových svalů nenaberete, nýbrž je tak unavíte a oddálíte regeneraci, že je to vážně nepotěší.

Věříme, že příští rok bude pozitivnější než tento a všichni se opět setkáme v jednom z našich fitness center. V mezičase sledujte aktuality, kde přinášíme zajímavosti ze světa kulturistiky.

PF 2021

Tým TopFitnessZpětDo Dubiny daleko? Zkuste

Poruba