Aktuality / Petr Petráš – „Český Hulk“

Je zřejmé, že v naší republice máme stovky až tisíce skvělých sportovců, ale pokud by měl člověk počítat ty opravdu jedinečné, tak už bychom se mohli bavit pouze o desítkách. Myslíme teď ty, kteří opravdu dokázali jak v měřítku českém, tak i tom světovém. Jedním z nich je i český silák Petr Petráš.

Přišlo nám, že široké veřejnosti unikl výkon Petra Petráše z minulého roku, a proto vám přinášíme krátký článek. Raw silový trojboj na Ukrajině v minulém roce přinesl skvělé výkony, ale přeci jeden vyčníval. Byl to právě náš český silák.

Silový raw trojboj se skládá ze tří disciplín. Dřep, bench press a mrtvý tah. Můžete si zkusit tipnout, kolik Petr dokázal zvednout. Na dřep se mu podařilo popasovat s váhou 470 kg. Prsní svaly na bench pressu zatížil váhou 290 kg a záda potrápil zaokrouhlenou váhou 400 kg. Všechno dokázal zvednout a v součtu tak pokořil hranici 1160 kg. Tomuto famóznímu výkonu však předcházela trnitá cesta.

Již v roce 2018 totiž Petr útočil svým celkovým výkonem při kterém zvedl 1120 kg na historický rekord. Sice na závodě zvítězil, ale nebyl tím nejsilnějším vůbec. Za to minulý rok v prosinci na Ukrajině to byl úplně jiný příběh. Můžeme tak tomuto statnému chlapíkovi popřát další budoucí úspěchy, protože určitě nebude zahálet a podrobí své tělo dalšímu tréninku.ZpětDo Dubiny daleko? Zkuste

Poruba