Aktuality / Může být všechno zdravé i zdraví prospěšné?

V oblasti cvičení a obecně v rámci výživy se spousta internetových „odborníků“ odvolává na to, že cokoliv přírodního může být i tělu prospěšné. Ovšem s nástupem nového věku už to nemusí být až tak úplně pravda. Navíc některé rizikové faktory pro lidské tělo, mohly být nalezeny právě v lesích nebo přírodě celkově. Proto se dnes podíváme, zdali je toto tvrzení pravdivé.

V rámci určitých morálních pravidel by si každý jeden atlet mohl s klidným srdcem myslet, že všechno přírodní přece musí být tělu prospěšné. Opak je však pravdou. Většina lidí obecně, má totiž představu, že příroda je panensky čistá. Rychlou poučkou pro každého z nás je jakékoliv video na internetu, které svědčí o pravém opaku.

S tím také souvisí okamžité zavrhování něčeho, co se jmenuje například kyselina askorbová a jiných příměsí, kterými jsou například éčka. Jenže to je obyčejný vitamín C, který se běžně používá jako antioxidant pro zvýšení trvanlivosti potravin jako takových. Existují totiž i studie o tom, že i ti, kteří se nejvíce bojí GMO, tak o této problematice ví, naprosto nejméně informací.

Jev, který klade důraz na přírodu se nazývá „apel na přírodu“. Někteří zkušení řečníci to považují za argumentační faul, jelikož, pokud je něco přírodní, tak to nelze automaticky považovat za zdravé. V přírodě lze totiž nalézt i velmi účinné jedy. Mezi zářné příklady patří botulotoxin, jehož malé množství dokáže člověka usmrtit.

Do jisté míry lze tedy říct, že lidstvo se ocitlo ve válce proti plodinám. Plodiny, které dnes konzumujeme, jsou totiž výsledkem křížení, které probíhá od samého počátku lidstva. Výhodou je však to, že některé průmyslově zpracované potraviny mohou být zbaveny rozmanitých toxinů nebo jiných škodlivých látek, právě díky úpravě tohoto jídla. Za příklad lze uvést fermentované potraviny či některé mléčné výrobky.

Optimalizace jídelníčku s profesionály je tak stále základem pro výborné výsledky v rámci fitness. Zanedbávat se však nesmí ani trénink bez něhož se dál posunou zkrátka nelze.ZpětDo Dubiny daleko? Zkuste

Poruba