Aktuality / Kliky, jak je neznáte!

Existuje spousta variant kliků, které dokonale procvičí snad téměř všechny možné části těla. Někteří preferují ty klasické, jiní diamantové nebo jiné variace. My se dnes v tomto článku podíváme na kliky, které se v angličtině jmenují „Pike pushups“.

Tyto kliky jsou specifické v tom, že fungují jako první skvělý krok k tomu, aby mohl atlet následně provozovat kliky ve stojce, ale k tomu vede opravdu dlouhá cesta. Pike pushups jsou již pokročilým cvikem, který mohou zařadit pouze ti, jež už mají nějaké zkušenosti s cvičením s vlastní váhou a hledají další vhodný stimul pro své svaly.

Celý trik spočívá v tom, že atlet při provádění těchto kliků přesune váhu těla na ramena a tricepsy. Potřebné zatížení dostane i vrchní část zad. Do pozice tohoto cviku se atlet dostane tak, že nejdříve se dostane do pozice klasického kliku. Následně jde nohami blíže k tělu, přičemž zachovává natažené nohy. Pro lepší představu doporučujeme, abyste zhlédli jakékoliv video na Youtube s návodem.

Rozhodně doporučujeme začít s menším počtem opakování, aby atlet zjistil, jak by měl cvik zařadit do tréninkového plánu.ZpětDo Dubiny daleko? Zkuste

Poruba