Aktuality / Japan Pro 2019

Ve dne oslavy 30 let od naší sametové revoluce, se v Japonsko uspořádal již druhý ročník profesionální kulturistické show Japan Pro. Soutěžilo se ve třech kategoriích, těmi byly kulturistika mužů, physique mužů a bikiny fitness žen. Každá z kategorií měla navíc zaručeno jedno postupové místo na Olympia Weekend 2020. Samozřejmě pouze pro vítěze dané kategorie. Zbývající členové první pětice každé z kategorií, pak získávají body do kvalifikačního žebříčku, což je jedna z možností, jak se na Olympii dostat.

Na výsledném pódiu se nakonec sešla dvacítka výborně připravených závodníků, kteří byli připraveni uzmout titul vítěze do svých rukou. Ještě předtím se však událo několik drobných změn. Na samotné pódium to nedotáhnul slovenský závodník Igor Ilés, ani Brit James Hollingshead.

Před samotným začátkem soutěže ještě probíhalo kvalifikační klání pro přestup do profesionální ligy IFBB Jima Maniona Olympia Amateur Japan. Zde byly pro tři nejlepší účastníky připraveny profi karty. Této skvělé příležitosti se chopili Song Zhenhua (Čína), Jang Sung Yeop a Park Soo Hyun (oba Jižní Korea). Díky tomu si odbyli svůj profesionální debut hned na Japan Pro. Všichni však patřili do nižší váhové kategorie, tudíž nikdo nepředpokládal, že by ovládli přední příčky.

Ani jeden z výše zmiňované trojice nedostal prostor v prvním semifinálovém vyvolávání, které má velký vliv na celkové umístění účastníků. Pózovat šli nakonec Max Charles, Regan Grimes, Lee Seung Chul, Cedric McMillan, Cody Montgomery, Juan Morel a An Nguyen. Uprostřed stál mladý Regan Grimes, která má pouze 26 let. Nejblíže středu pak ještě byli Juan a Cedric. Vědělo se tedy, že toto jsou velmi nadějní adepti na obsazení medailových pozic.

Grimes bohužel na překvapivé vítězství nedosáhl. Ani Cedric McMillan, který odpózoval svou sestavu ještě jednou na vlastní žádost, bez hudebního doprovodu na vítězství nedosáhl. Z výhry se tak mohl radovat Juan Morel, přičemž to byl už jeho sedmý triumf v jeho dosavadní kariéře. Druhé místo se tedy odnesl Cedric a třetí Regan a bramborovou pozici vybojoval Cody Montgomery, který tak malinko oslavil návrat do nejtěžší kategorie, po čtyřleté odmlce.ZpětDo Dubiny daleko? Zkuste

Poruba