Aktuality / Jak začít pracovat na své postavě v novém roce?

Všichni z nás to už zažili. Zbytečná a nerealistická novoroční předsevzetí nejen, že bortí všechny snahy již v samotném zrodu, ale kromě určité přetvářky před ostatními, nemají žádnou reálnou hodnotu. Tisíce nadšenců tak nabouchají fotky z posilovacích center na své profily na sociální médiích a poté opustí posilovnu již nadobro, jen aby mohli další rok proces opakovat.

Každému, kdo stojí o změnu, stačí tři malé kroky.

Tím prvním je nastavení realistických cílů, tím je myšleno především jeden, který se bude soustředit na kratší časovou dobu, jako například: „V pondělí půjdu běhat.“, není řečeno jak dlouho s kým nebo kde. Prostě půjdete běhat. Ten na delší časovou dobu by měl spočívat v tom, že si člověk stanoví, že dokonce léta uběhne 10 km v kuse.

Druhý krok se zaměřuje na pravidelnost. Jak se totiž říká, tak zvyk je železná košile. Proto je potřeba opět začít s něčím menším a lehce dosažitelným, například vstát každý den o deset minut dříve. Zdá se to jako malý krok, ale v rámci pravidelnosti to dokáže zasadit pár velmi tvrdých ran.

Posledním, a tedy třetím krokem je zmenšení kritiky vůči sobě samému. Pokud chce začít člověk cvičit, okamžitě chce vidět výsledky, což není fyzicky možné, nebo alespoň v podmínkách, ve kterých začíná většina z běžných smrtelníků. Pokud by se Vám totiž nepodařilo dosáhnout svých cílů, je potřeba zůstat při zemi, nastavit si nové a užívat si každého nového dne, přeci jenom negativní jsou všichni, pozitivní skoro nikdo. Cesta je cíl a v rámci cvičení a života to platí dvojnásob.ZpětDo Dubiny daleko? Zkuste

Poruba